Technika Basenowa i SPA
 Wrzesień 20 2017 21:48:47
MENU
Administrator Serwisu:
bannerfans_15023669 (1)
NIP:8161098646
REGON:181068782
tel.: 538 050 531
firma.festuca@gmail.com
REKLAMANASZE SERWISY
TECHNIKA BASENOWA. SERWIS.


Serwis informacyjny o technice basenowej. Gromadzi informacje o firmach projektujących, produkujących i wykonujących baseny. Pokazuje gdzie w Polsce zlokalizowane są parki wodne, baseny termalne i obiekty SPA. Jest skierowany do wszystkich osób poszukujących tych informacji. To jest serwis dla wszystkich, dla których te informacje są ważne.


BASEN. DLA KAŻDEGO.


Basen. Może być duży lub mały. Może mieć kształt prostokątny, kolisty lub dowolny. Możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Może być wykonany z różnych materiałów i w różnych układach kolorystycznych. Może być zadaszony lub na wolnym powietrzu. Może służyć do uprawiania sportu, do zabawy i rekreacji albo do rehabilitacji. Basen może być inwestycją wymagającą znacznych nakładów finansowych i długiego czasu realizacji, a może też być kupiony za kilkaset złotych i zainstalowany w ogrodzie w ciągu kilkudziesięciu minut. Basen, który jeszcze w końcu ubiegłego wieku postrzegany był przez wielu jako przejaw luksusu, dziś stał się normą w naszej przestrzeni życiowej. Było to możliwe dzięki udostępnieniu i rozwojowi techniki basenowej jakie miało miejsce w ostatnich 10-15 latach. Decyzje władz samorządowych umożliwiły powstanie wielu nowych pływalni w ośrodkach powiatowych i gminnych. Zajęcia na basenie trafiły do programu nauczania wielu szkół. Nowo powstałe w Polsce parki wodne i baseny termalne pozwalają korzystać z tej formy rozrywki i rekreacji szerokim rzeszom społeczeństwa. Baseny zwiększają atrakcyjność hoteli, pensjonatów i obiektów wypoczynkowych. Stanowią - podobnie jak SPA - istotne kryterium wyboru dla klientów i gości. Prywatne baseny powstają coraz częściej w domach i ogrodach zamożniejszej części społeczeństwa. Natomiast baseny z tworzyw syntetycznych są już normalnym "wyposażeniem" przydomowych ogródków w okresie letnim. Niezależnie od tego jaki jest, każdy basen powinien być źródłem frajdy dla użytkowników oraz przedmiotem dumy dla właściciela.


SANUS PER AQUAM (SPA)


U źródeł współczesnego określenia SPA stoi łaciński zwrot Sanus Per Aquam (zdrowie przez wodę), bowiem już w starożytności Rzymianie cenili sobie dobroczynny dla zdrowia i samopoczucia wpływ kąpieli i zabiegów z wykorzystaniem wody w łaźniach i termach. Być może dlatego słynne z leczniczych gorących źródeł - znane od XIV w. - belgijskie uzdrowisko zostało nazwane Spa. Z czasem, w miarę rozwoju nauki, a szczególnie takich jej dziedzin jak hydroterapia czy sztuka masażu, Anglicy mianem SPA zaczęli określać kurorty (miejsca) z wodami leczniczymi lub (zamiennie) zabiegi lecznicze z użyciem wody.

Współcześnie termin SPA jest w powszechnym użyciu niemal na całym świecie. Jednak już rzadziej w swym "starym" znaczeniu jako zamiennik słów kurort , uzdrowisko, a znacznie częściej w znaczeniu "nowszym" jako centrum odnowy biologicznej. Poszukując aktualnej definicji SPA można zaryzykować twierdzenie, że jest to wydzielone, specjalnie przygotowane i wyposażone miejsce, obsługiwane przez wyspecjalizowany personel, służące pielęgnacji urody i zdrowia poprzez różnego rodzaju zabiegi, których celem jest poprawa samopoczucia, nastroju, urody oraz kondycji fizycznej. Przy czym znaczna część tych zabiegów jest wykonywana w wodzie lub z jej udziałem.

Niezależnie od różnic w próbach definiowania SPA - przez różne osoby i gremia - które możemy odnaleźć w różnych źródłach nie budzi niczyich wątpliwości fakt, że terapie oferowane przez SPA wywierają pozytywny skutek na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Warte zaznaczenia jest również to, że oferta SPA jest stale wzbogacana i poszerzana o innego rodzaju propozycje ściśle związane ze zdrowiem takie jak: hipoterapia, odchudzanie czy różnego rodzaju aktywność ruchowa. A to wszystko najczęściej w połączeniu z wypoczynkiem w spokojnej i malowniczej okolicy.


LINKI
Katalog SEO to lista ciekawych stron. l
POLECAMYCopyright © 2012
       


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie